Newsy

10.11.2011 - Setlista z wczorajszego koncertu Chrisa Cornella Buenos Aires Argentyna

1. (What's So Funny 'bout) Peace, Love and Understanding?
2. Can't Change Me
3. As Hope and Promise Fade
4. Ground Zero
5. Be Yourself
6. Wide Awake
7. Fell on Black Days
8. Wooden Jesus
9. Hunger Strike
10. Seasons
11. Thank You
(Led Zeppelin cover)
12. When I'm Down
13. Black Hole Sun
14. Call Me a Dog
15. Sunshower
16. I Am the Highway
17. You Know My Name
18. Like a Stone
19. Doesn't Remind Me
20. A Day in the Life
(The Beetles cover)
21. Preaching The End Of The World
22. Billie Jean
(Michael Jackson cover)
23. Long As I Can See The Light
(Creedence Clearwater Revival cover)
24. Imagine
(John Lennon cover)
25. Redemption Song
(Bob Marley cover)
26. Blow Up the Outside World


24.09.2011 - Dwudziestolecie Nevermind Nirvany

Mija dokładnie 20 lat od wypuszczenia płyty Nevermind Nirvany 24 wrzesnia 1991 roku. Do tej pory album sprzedał się w 30 milionach egzamplarzy, z czego 10 milionów sprzedano w USA. W 1991 roku i 1992 roku krazek był na pierwszym miejsu dziewięciu list najlepiej sprzedajacych się albumów studyjnych. Pismo Rolling Stone umiesciło płytę na 17 miejscu rankingu 500 najlepszych albumów muzycznych wszech czasów.

Wszystkie utwory z płyty napisał Curt Cobain, a muzyke skomponowała Nirvana.

1. "Smells Like Teen Spirit" 5:02
2. "In Bloom" 4:15
3. "Come as You Are" 3:39
4. "Breed" 3:04
5. "Lithium" 4:17
6. "Polly" 2:56
7. "Territorial Pissings" 2:23
8. "Drain You" 3:44
9. "Lounge Act" 2:37
10. "Stay Away" 3:33
11. "On a Plain" 3:17
12. "Something in the Way" 3:51
13. "Endless, Nameless" 6:44 tylko na płycie CD

Nevermind w 1991 roku wydał Geffen Records. Obecnie planowane jest wydanie m.in.: zremasterowanej jednopłytowej edycji i cztero-płytowego wydawnictwa z DVD.

28.07.2011 - Interpol w Polsce

Amerykańska grupa Interpol zagra w Polsce na Coke Live Festival 19- 20 sierpnia w Krakowie. Interpol znany jest z takich kawałków jak Slow Hands czy Cmere. Do tej pory Interpol nagrał 4 studyjne albumy. Ostatni nosi nazwę "Intepol" i został wypuszczony w 2010. Singiel z tego albumu "Barricade" można usłyszeć w najnowszym filmie Transformers.

11.07.2011 - Trasa Pearl Jam w Południowej Ameryce

Jak informuje nas zespol na Ten Club Peal Jam rozpoczyna swoja trase w Poludniowej Ameryce - Od Limy do Meksyku.

Oto rozpiska: Data - Miasto - Przedsprzedaz biletow - Sprzedaz biletow
Nov 4 Morumbi Sao Paulo, BR July 22 12am local Aug 1st
Nov 6 Apoteose Rio de Janeiro, BR July 22 12am local Aug 1st
Nov 9 Estadio Parana do Clube Curitiba, BR July 22 12am local Aug 1st
Nov 11 Zequinha Porto Alegre, BR July 22 12am local Aug 1st
Nov 13 Estadio Unico La Plata Buenos Aires, AR July 22 8pm local Aug 1st
Nov 16 Estadio Monumental Santiago, CL July 22 20:00hrs local Aug 1st
Nov 18 Estadio San Marcos Lima, PE July 12 00:00hrs local July 17th
Nov 20 Estadio Nacional San Jose, KM July 22 12am local TBA
Nov 24 Foro Sol Mexico DF, MX July 18/19 11am-8pm local July 22nd


06.06.2011 - Gienek Loska Wygral

Nie dziwi nas, ze Gienek Loska wygral X-factor, a to przede wszystkim, dlatego ze najlepiej zaspiewal w finale. Choć pocil sie i przecieral reka czolo spiewajac "it's a men's world" i choć zawył na sam koniec to i tak trzymal jako tako melodie. Jego drugi wystep w finale byl jednak bardzo trafiony. Czeslaw swietnie wyczul klimat dajac Malenczuka i gitary. Nie mozna tego powiedziec o Kubie Wojewodzkim, ktory zafundowal swojemu podopiecznemu utwor "Hallelujah" a przeciez mamy lato, ludzie mysla o dziewczynach i plazy a nie cieplym kubku herbaty przy domowej choince. No wiec Szpak zafudnowal nam taka ciepla herbate.

27.05.2011 - Przejęzyczenia Komorowskiego na spotkaniu z Obama

Wreszcie udało mi się wyłapać gdzie twki bład w przemowach prezydenta Komorowskiego i dlaczego zawsze przełaczam kanał gdy go słucham.

Otóż oprócz nudnego tonu robi on freudowskie przejęzyczenia, co wprowadza chaos w jego wypowiedziach.

Oto przykład z wystapenia Bronisława Komorowskiego w dzisiejszym spotkaniu z Barakiem Obama i przedstawicielami polskiej polityki:

Komorski mówi na wstępie, że: wita serdecznie prezydenta Ameryki na spotkaniu z przedstwacielami, twórcami polskiej demokracji - tymi, którzy z jednej strony bronili i krzewili najwyższe wartosci polskiej demokracji...

i tutaj automatycznie chcemy usłyszeć "... i tymi, którzy..." Nasuwa się na język, że tymi, którzy nie bronili i zwalczali demokrację. Natomiast tutaj Komorowski nagle zmienia cała strukturę zdania i mówi "...i witam też na spotkaniu młodych aktywistów demokracji"

Jest to typowa freudowska pomyłka. Komorowski podswiadomie chciał powiedzieć, że wita Obamę na spotkaniu z tymi, którzy bronili demokracji i tymi, którzy ja zwalczali, czyli krótko mówiac "komuchami" - przedstawicielami polskiej dzisiejszej lewicy. Ale nagle orientuje się, co chce powiedzieć i w ostatniej chwili się wycofuje, nie kończac zdania.

Krótko mówiac prezydent nie wytrzymuje napięcia i mówi, co mu slina na jęyk przyniesie, a następnie to odkręca. Przez, co jego zdania sa pourywane, chaotyczne i zle się go słucha.

Mówię to jako znawca wypowiedzi wielu osób uczestniczacych na konferencjach, od zwykłych ludzi do ministrów, których miałem okazje transkrybować. I mam nadzieje, że nie wejdzie mi za karę ABW do domu o szóstej rano.

19.05.2011 - Von Trier non grata w Cannes

Lars von Trier - duński reżyser - wypowiadajac się w Cannes o swoim najnowszym filmie "Malencholia" nawiazał do Adolfa Hitlera, nazizmu i państwa Izrael. Ze skutkiem natychmiastowym został uznany jako osoba non grata na festiwalu. Sam tłumaczy, że na konferencji odbiegł od tematu, ale o Adolfie Hitlerze powinno się więcej mówić jako o osobie. Na youtube można obejrzeć niezreczna wypowiedz reżysera.

18.04.2011 - Nadal Pierwszy w Monte Carlo

Tenisowy finał w Monte Carlo pomiędzy Rafaelem Nadalem a Davidem Ferrerem zakończył się wynikiem 6:4 7:5 dla Nadala. Przypomijmy, że Ferrer doszedł do finału pokonując rozstawionego z dziewiątka Juergena Melzera a Rafael Nadal wygrał z rozstawionym z czwórka anglikiem - Andym Murrayem. Parę komentarzy na temat meczu: Ani Nadal ani Ferrer nie grali dobrze. Obydwoje trzęsli portkami żeby nie przegrać, tylko Nadal trzas mniej. Łatwo to zilustrować faktem, że większosć punktów było zdobytych przez tak zwane "unforced errors" czyli gracze nie zdobywali punktów, tylko robili "głupie błędy" i oddawali punkt.

Finał nie był widowiskowy. Kamera głównie była skierowana na przystojnego Nadala, który przed każdym serwisem poprawiał sobie majtki i wycierał dłonia spocona twarz. Taki "sportowy rytuał" który pomógł jak widać.

Dodatkowo finał komentował pan Tomaszewski, który żyje 20 lat do tyłu, więc czasami musiałem go "mutować" i panie Tomaszewski - trzeba się updatować!

No i na koniec żeby podsumować finał ogladałem na polhsacie, więc po dwudziestu minutach reklam zapominałem już kto z kim grał. Ale to nie dziwne, bo finał był wymuszony.

04.05.2010 - NOWA PŁYTA DEFTONES

Jak wiecie nazywa się Diamond Eyes - tak jak tytułowy singiel, drugim singlem z płyty jest Rocket Skates. Album jest pierwszym krażkiem nagranym po tym jak wypadkowi uległ basista zespołu. Własnie ze względu na spiaczkę Chi Chenga przełożono nagranie płyty Eros, która to miała być kolejna płyta Deftones, ale jednak wczesniej wyszła Diamnod Eyes, a wydanie Erosa przełożono na bliżej nieokreslona przyszlosć. Diamond Eyes jest melodyjna w odbiorze i bardziej przypomina ostatnie wydawnictwa Deftones, niż te wczesniejsze.

15.12.2009 - NOWA PŁYTA KONCERTOWA NIRVANY

Wyszla nowa płyta live Nirvany "Live at Reading 1992". Pewnie zarobi Cortney i Geffen- Universal:) Można już jej słuchać w Radiu Grunge.

30.11.2009 - ALICE IN CHAINS W STODOLE

Po koncercie Alice In Chains w Stodole. Urywki można już sobie poogladac jak Nutshell na przyklad

15.08.2009 - NAJNOWSZY PEARL JAM

Backspacer to 9 studyjny album Pearl Jam. Zespol zaczal nad nim pracowac tuz po nagraniu plyty Pearl Jam w 2006, partie instrumentalne i wokalne ksztaltowaly sie w 2008. Premiera albumu - 20 wrzesnia.


05.03.2009- !NSULT - EXCRUCIHATE TOUR PART II 2009

Radio Grunge objelo patronat na trasa koncertowa zespolu Insult. Wiecej o zespole dowiecie sie na stronie www.insult.pl.


1  

Contact Us | Site Map | Terms of Use | Profesjonalne Przepisywanie Nagrań i Tekstów www.transrkyptor.pl | Tłumaczenia angielski Warszawa | radiogrunge.pl | Transkryptor Wordpress

Newsy Swiat | Filmy Nowa Zelandia | Nerwica Natręctw Blog | Wordpress Latest News

Kudelski Communications 2016 all rights reserved. Powered by Przemo SEO